DWIE NAJWIĘKSZE MIĘDZYNARODOWE IMPREZY MTB W POLSCE.
JELENIA GÓRA 22-23.09.2018.

UTRUDNIENIA W RUCHU 22-23.09.2018
20 września 2018
KONCERT GRZEGORZA HYŻEGO. MUZYCZNY FINAŁ KOLARSKIEGO WEEKENDU!
20 września 2018

Tym razem świeżo po Mistrzostwach Świata XC i XCM.  Międzynarodowa śmietanka i czołówka MTB przyjedzie do Jeleniej Góry na dwie największe polskie imprezy kolarstwa górskiego. 22 września zapraszamy na najwyżej klasyfikowany polski wyścig XC – Jelenia Góra Trophy Maja Race (XCO UCI HC), a dzień później na jedyny polski maraton MTB w kalsie UCI Marathon Series – kolejną edycję Bike Maratonu.

Obie imprezy gwarantują najwyższy poziom sportowy

– na starcie polska czołówka i najlepsi zawodnicy ze świata, a obie imprezy wspólnie tworzą spójną kolarską całość, która na tych kilka dni robi z Jeleniej Góry prawdziwą stolicę MTB o międzynarodowym zasięgu. O zwykłych rowerzystach i kolarzach – kibicach też nie zapomniano. Tradycyjna Parada Rowerów ruszy z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze w sobotę 22 września o 11:30 aby dotrzeć do Parku Paulinum tuż przed finałowymi wyścigami XC.  

Sobotni wyścig na trasach Parku Paulinum to oczywiście rywalizacja w formacie olimpijskim, niezwykle widowiskowa i atrakcyjna dla kibiców, a ranga tych zawodów oraz pozycja Mai Włoszczowskiej w świecie MTB sprawiają, że co roku do Jeleniej Góry przyjeżdzają najlepsi i najwięksi. W tym roku swoje starty potwierdzili m. in. : Gunn-Rita Dahle Flesja, która już w Jeleniej Górze wygrywała (mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka ME i MŚ), Marco Aurelio Fontana (brązowy medalista IO), Stephane Tempier (medalista MŚ i ME), Sergio Mantecon Gutierrez (m.in. wicemistrz Europy), Ondrej Cink (medalista ME i MŚ) i oczywiście nasza mulimedalistka Maja Włoszczowska. Zgłoszenia napływają, a ilość utytułowanych zawodniczek i zawodników znów będzie imponująca. Ilość kibiców również – co roku te zawody obserwują tysiące ludzi. To oczywiście dotyczy przede wszystkim wyścigów elity, które będą zwieńczeniem imprezy, ale sobotnie ściganie to również wyścigi juniorów, juniorów młodszych i rywalizacja w kategorii U23. Pierwszy start już o 10:30. Elita kobiet ruszy na trasę o 13:45, a elita mężczyzn dwie godziny później – o 15:45. Niedziela to dzień Bike Maratonu, który z etykietką UCI Marathon Series przyciąga do Jeleniej Góry coraz więcej zawodników ze świata. Bike Maraton powoli zbliża się do końca sezonu, ale jeszcze jeden arcyważny przystanek nas czeka – w najbliższy weekend. To właśnie Jelenia Góra z kapitalną trasą w Rudawach Janowickich. Wśród skalnych turni, krętymi singlami, wzdłuż górskich potoków. Trasa wymagająca, ale sceneria bajkowa.

Na liście startowej nazwiska z Czech, Niemiec, Ukrainy, Holandii, Hiszpanii, Japonii, Węgier i Białorusi. Nie zabraknie polskiej czołówki, która chętnie pościga się z kolarskim światem i skorzysta z jedynej w swoim rodzaju rangi tego wyścigu. Najlepsi polscy zawodnicy walczą też o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Bike Maraton – najbardziej prestiżowej tego typu rywalizacji w Polsce. Wyjątkowość tego maratonu przyciąga też kolarzy – amatorów, którzy,  jak zwykle tłumnie, ścigają się w Bike Maratonie, a start w Jeleniej Górze jest po prostu wyjątkowy.

Start 23 września o 11:00 z Placu Ratuszowego.
Meta w Parku Paulinum.
Dystanse: MINI 31 km, MEGA 59 km, GIGA 80 km.

 

Translate »