Kolarskie gwiazdy w Jeleniej Górze.

SsangYong MUSSO GRAND!
22 maja 2019
Jelenia Góra na Rowery
20 września 2021
Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca czeka nas wyjątkowy wyścig MTB – Maja Włoszczowska MTB Race. Impreza odbędzie się w Jeleniej Górze już po raz dziesiąty!

Maja Włoszczowska, medalistka olimpijska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim już po raz dziesiąty zaprasza największe gwiazdy światowego kolarstwa do Jelenia Góry na zawody Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race. Tym razem zawody te odbędą się 1 czerwca, jak zwykle w Parku Paulinum w Jeleniej Górze. Po raz kolejny zawody będą miały klasę HC przyznaną przez UCI (Międzynarodową Unię Kolarską). To druga, po Pucharze Świata, kategoria w hierarchii kolarskich wyścigów. W tym roku wyścigi w kategoriach juniorskich będą zaliczane do cyklu UCI Junior Series, a całość rywalizacji zaliczana będzie do rywalizacji w ramach Pucharu Polski MTB 2019.

Trasa wyścigu, zlokalizowana w Parku Paulinum, przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze, należy do najtrudniejszych technicznie i najbardziej widowiskowych w Polsce i Europie. Zagraniczni zawodnicy doceniają ją również za naturalną konfigurację terenu – choć organizatorzy co roku dokładają „swoje” sztuczne utrudnienia – progi, uskoki, a nawet schody! Jednak prawie w 100% trasy poprowadzone są tu po naturalnych przeszkodach – głazach, kamieniach i korzeniach, co przy obecnych trendach budowy tras do kolarstwa górskiego jest już rzadkością, zwłaszcza na wyścigach XC, odbywających się w formacie olimpijskim.

Na starcie zawodów nie zabraknie największych gwiazd MTB i ścisłej światowej czołówki – w tym starych, dobrych znajomych, którzy z radością do Jeleniej Góry wracają. Pojawią się między innymi:

Yana Belomoina

(Brentjens Racing Team)


– zdobywczyni Pucharu Świata XCO w 2017, mistrzyni Europy 2017 i brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2015.
UKRAINA

Catherine Pendrel

(CLIF Team)


– brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dwukrotna mistrzyni świata w kolarstwie górskim XCO, trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a co najważniejsze – pierwsza, historyczna zwyciężczyni Jelenia Góra Trophy w 2009 roku!
KANADA

Anne Tauber

(Brentjens Racing Team)


– młoda zawodniczka z Holandii będzie broniła zwycięstwa z ubiegłego roku w Jelenia Góra Trophy.
HOLANDIA

Ondrej Cink

(KROSS Racing Team)


– czeski zwycięzca Jelenia Góra Trophy z ubiegłego roku, medalista Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim XCO w 2015, w 2017 roku przejeździł sezon w ekipie szosowej Bahrain Merida startując m.in. w Tour de France.
CZECHY

Sergio Mantecon

(KROSS Racing Team)


był drugi w Jeleniej Górze rok temu, olimpijczyk z Londynu, na koncie ma m.in. srebrny medal Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim (Moskwa 2012) oraz wiele miejsc na podium Pucharu Świata (najlepszy rezultat to drugie miejsce w Albstadt w 2013).
HISZPANIA

Okazja do obejrzenia najlepszych zawodniczek i zawodników w Jeleniej Górze już 1 czerwca, a dzień później zmagania w kolejnej edycji cyklu Bike Maraton i okazja do startu dla każdego amatora dwóch kółek. Bike Maraton Jelenia Góra zaliczany jest (jako jedyny maraton MTB w Polsce) do prestiżowego cyklu UCI MTB Marathon Series, a na najdłuższym dystansie (GIGA) na starcie staną czołowi maratończycy świata oraz czołówka polskich zawodników. Organizatorzy przygotowali 4 dystanse (o długości 18km, 32km, 53km i 78km) – tak aby każdy, zależnie od swoich sił, umiejętności i możliwości, mógł stać się częścią rowerowego święta w Jeleniej Górze.

 

Translate »