Najlepsi kolarze górscy ze świata

Dotychczasowi zwycięzcy Jelenia Góra Trophy
11 marca 2015
Dla Kibiców
1 czerwca 2015

Catherine Pendrel, Miguel Martinez, Jolanda Neff, Eva Lechner, Tanja Zakelj, Fabian Giger, Michiel van der Heijden, Mary McConnelough… to tylko niektóre z nazwisk kolarzy, którzy pojawili się w Jeleniej Górze na zawodach współorganizowanych i firmowanych przez naszą najlepszą zawodniczkę w kolarstwie górskim – Maję Włoszczowską.

Już po raz kolejny impreza Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB race ściągnie do stolicy Karkonoszy najlepszych kolarzy górskich świata. W ubiegłym roku na starcie stanęli zawodnicy z 19 różnych państw, w tym Mistrzowie Świata i Europy co w połączeniu z pozytywnymi opiniami władz UCI sprawiło iż na 2019 rok otrzymaliśmy kategorię Horse Class, która wg rangi jest tuż za Pucharem Świata!

Kolejny raz i jako jedyny, w środkowo-wschodniej części Europy rozegranie zostanie wyścig HC. I to właśnie w Jeleniej Górze. Już 1 czerwca! Zawodnicy walczyć będą nie tylko o zwycięstwo, nagrody pieniężne, tradycyjny Puchar Ducha Karkonoszy i prestiż, ale i o dużą ilość punktów do rankingu UCI, który będzie stanowił o kwalifikacjach olimpijskich do Rio de Janeiro.

Tradycyjnie zmierzą się z najtrudniejszą w Polsce i jednocześnie niezwykle widowiskową trasę usytuowaną na terenie Parku Paulinum. Pomału już staje się ona trasą legendarną nie tylko w Polsce ale i na świecie, ciesząc się dużym uznaniem wśród zawodników i kibiców. A jak na legendy przystało poświęcimy jej odrębnego newsa.

Jelenia Góra Trophy to nie tylko impreza dla zawodników, ale i – a nawet przede wszystkim – kibiców. Poza możliwością podziwiania i dopingowania ulubionych zawodników w miasteczku wyścigowym odbędą się liczne konkursy z nagrodami, gry i zabawy „okołorowerowe”, mini targi oraz zawody dla dzieci i młodzieży. Będzie też okazja spróbowania własnych sił – dzień po imprezie dla zawodowców odbędą się zawody z cyklu BikeMaraton, w których uczestniczyć może każdy amator kolarstwa górskiego.

1-2 czerwca 2019 – nie może Was zabraknąć!

Translate »